EETUn puheenjohtajuus vaihtuu vuosittain. Vuonna 2017 Eläkkeensaajien Keskusliitto EKL ry toimii EETUn puheenjohtajajärjestönä ja Eläkkeensaajien Keskusliitto EKL ry:n puheenjohtaja Simo Paassilta EETUn puheenjohtajana. EETUn sihteerinä ja työvaliokunnan puheenjohtajana toimii Eläkkeensaajien Keskusliitto EKL ry:n toiminnanjohtaja Timo Kokko.

EETU ry:n sähköpostiosoite on eetu@eetury.fi.

Pyydämme lähettämään Eläkeläisliittojen etujärjestö EETU ry:lle osoitetut lausuntopyynnöt ym. sähköpostiosoitteeseen.

EETU ry:n puhelinnumero on 050 330 9270.

 

Jäsenjärjestöt ja hallitus 2017


Eläkeliitto ry

Puheenjohtaja Eeva Kuuskoski, eeva.kuuskoski@elakeliitto.fi, 040 725 7133
Toiminnanjohtaja Anssi Kemppi, anssi.kemppi@elakeliitto.fi, 040 7257 143

Kalevankatu 61, 00180 Helsinki
09 7257 1149, 040 725 7934, www.elakeliitto.fi


Eläkeläiset ry

Puheenjohtaja Martti Korhonen, martti.korhonen@elakelaiset.fi, 0400 154 300
Toiminnanjohtaja Jan Koskimies, jan.koskimies@elakelaiset.fi, 040 747 0776

Mechelininkatu 20 A 1, 00100 Helsinki
020 743 3610, elakelaiset@elakelaiset.fi, www.elakelaiset.fi


Eläkkeensaajien Keskusliitto EKL ry

Puheenjohtaja Simo Paassilta, simo.paassilta@elakkeensaajat.fi, 050 522 1201
Toiminnanjohtaja Timo Kokko, timo.kokko@elakkeensaajat.fi, 09 612 6420

Haapaniemenkatu 14, 2krs, PL 168, 00531 Helsinki
09 612 6840, ekl@elakkeensaajat.fi, www.elakkeensaajat.fi


Kansallinen senioriliitto ry

Puheenjohtaja Anneli Taina, anneli.taina@kolumbus.fi, 0400 852 626
Toiminnanjohtaja Matti Niiranen, matti.niiranen@senioriliitto.fi, 040 501 9192

Kansakoulukatu 5 A 6, 00100 Helsinki
050 564 2656, toimisto@senioriliitto.fi, www.senioriliitto.fi


Kristillinen Eläkeliitto ry

Puheenjohtaja Leea Hiltunen, leea.hiltunen@dnainternet.net, 050 402 1892
Toiminnanjohtaja Päivi Kyyrö, paivi.kyyro@krell.fi, 045 312 0310

Arttolantie 1, 00750 Helsinki
09 351 1145, www.krell.fi


Svenska pensionärsförbundet rf

Puheenjohtaja Ole Norrback, ole.norrback@spfpension.fi, 020 728 8815
Toiminnanjohtaja Berit Dahlin, berit.dahlin@spfpension.fi, 020 728 8812

Annankatu 25 A, PL 129, 00101 Helsinki
020 728 8810, kansliet@spfpension.fi, www.spfpension.fi